Na posesji poszukiwanego recydywisty w Otwocku zabezpieczono ponad 2,5 kilograma narkotyków

Na posesji poszukiwanego recydywisty w Otwocku zabezpieczono ponad 2,5 kilograma narkotyków

Podczas operacji przeprowadzonej na terenie Otwocka, funkcjonariusze miejscowej jednostki kryminalnej odnaleźli i zabezpieczyli substancje narkotyczne o łącznej wadze przekraczającej 2,5 kilograma. Właścicielem nielegalnych substancji był poszukiwany recydywista, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty prokuratorskie za wprowadzanie do obiegu dużej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku, mężczyzna został umieszczony w areszcie. Sprawa jest dodatkowo skomplikowana faktem, że diler był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a teraz grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze otwockiej jednostki kryminalnej zajmują się systematycznymi działaniami mającymi na celu eliminację handlu narkotykami na terenie ich jurysdykcji. Stale monitorują lokalne środowiska przestępcze, analizują miejsca i częstotliwość pojawiania się nielegalnych substancji. W ramach swojej codziennej służby wykorzystują informacje uzyskane na podstawie tych analiz. Najnowsza akcja, podczas której zatrzymany został poszukiwany recydywista, jest wynikiem tej ciężkiej i skrupulatnej pracy.

Podczas wielotygodniowej operacji, kryminalni byli w stanie ustalić miejsce i osobę odpowiedzialną za przechowywanie narkotyków. 40-letni mieszkaniec Józefowa został zatrzymany, a jego posesja przeszukana. Policjanci zabezpieczyli nie tylko 2 655 gram narkotyków (w tym 2 519 gram mefedronu, 108 gram amfetaminy i 28 gram marihuany), ale także 4 100 złotych gotówki i telefony komórkowe. Zatrzymany mężczyzna był również poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawa- Śródmieście do odbycia kary roku pozbawienia wolności.

W Prokuraturze Rejonowej w Otwocku, zatrzymanemu postawiono zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu dużych ilości substancji psychotropowych. Ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, grozi mu teraz nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

W związku z powyższą sprawą, Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła postępowanie przygotowawcze w formie śledztwa. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, prokurator złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Otwocku o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mężczyzna został umieszczony w areszcie na okres 3 miesięcy. To kolejne działanie skierowane przeciwko handlowi narkotykami na terenie Otwocka.