Muzyczne lato w Falenicy: 25 lat koncertów klasycznych

Muzyczne lato w Falenicy: 25 lat koncertów klasycznych

Falenickie Towarzystwo Kulturalne z radością informuje o zbliżającej się 25. edycji Falenickich Koncertów Letnich, które od lat wzbogacają letni repertuar muzyczny Warszawy. Tegoroczna seria składa się z pięciu wieczorów poświęconych muzyce klasycznej, zaplanowanych na lipiec i sierpień, z inauguracją o godzinie 19:00.

Inauguracyjny koncert – 28 czerwca

Cykl rozpocznie się występem Trio profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W skład zespołu wchodzą rektor Tomasz Strahl (wiolonczela), prorektor Rafał Grząka (akordeon) oraz prodziekan Wojciech Koprowski (skrzypce). To unikalne zestawienie muzyków obiecuje wieczór pełen artystycznych wrażeń.

Muzyczna eskapada – 12 lipca

Podczas drugiego koncertu, zatytułowanego „Od Wiednia do Buenos Aires”, słuchacze wyruszą w muzyczną podróż po licznych kulturach. Wystąpią Anna Kalska (klarnet), Jakub Pożyczka (wiolonczela) oraz Adam Sychowski (fortepian). Ta mieszanka instrumentów i muzycznych stylów z pewnością przyciągnie szerokie grono melomanów.

Nowe brzmienia polskiej muzyki – 26 lipca

W programie tego wydarzenia znalazły się polskie kompozycje, które w nowoczesnych aranżacjach Rafała Kłoczki zaprezentuje sopranistka Marzanna Rudnicka w towarzystwie kwartetu smyczkowego Polskiej Opery Królewskiej. Koncert wzbogacą dźwięki kontrabasu i harfy, tworząc niecodzienną atmosferę.

Jazzowe inspiracje – 16 sierpnia

Wieczór w sierpniu wypełni koncert amerykańskiego trębacza jazzowego Gary’ego Guthmana. Na scenie plenerowej falenickiej Kulturoteki artysta przedstawi utwory ze swojego najnowszego albumu „Tempus Fugit”, oferując chwile pełne jazzowej magii.

Kulminacyjny koncert – 30 sierpnia

Cykl zakończy występ organisty Bartosza Jakubczaka w kościele NSPJ przy ul. Narcyzowej. Jego umiejętności i wirtuozeria gry na organach zapewnią emocjonalne zakończenie tego muzycznego cyklu.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Dzielnicy Wawer, w ramach dotacji „Falenickie Koncerty Letnie 2026”. Kierownictwo artystyczne sprawuje Agnieszka Kurowska-Janecka, która zapewnia, że każde wydarzenie będzie niezapomnianym doświadczeniem dla uczestników.

Podsumowując, Falenickie Koncerty Letnie oferują mieszkańcom Warszawy niepowtarzalne doświadczenie muzyczne, łącząc różnorodne style i formy artystyczne w pięknym otoczeniu. To nie tylko koncerty, ale także okazja do wspólnego celebrowania kultury i sztuki w naszym mieście.

Źródło: facebook.com/UrzadWawer