Młodzi Geniusze Ochoty uhonorowani przez Burmistrza 2026

Młodzi Geniusze Ochoty uhonorowani przez Burmistrza 2026

Pod koniec czerwca 2026 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie, miała miejsce uroczystość, której celem było wyróżnienie najlepszych uczniów z dzielnicy Ochota. Wydarzenie zorganizowane przez burmistrza Piotra Krasnodębskiego, skupiło się na nagrodzeniu młodych ludzi, którzy swoją determinacją i zaangażowaniem w życie szkolne zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

Wspólne świętowanie sukcesów edukacyjnych

Podczas ceremonii udekorowano nie tylko samych uczniów, lecz także ich rodziny oraz nauczycieli, którzy towarzyszyli im w tej ważnej chwili. Wiceburmistrz Sławek Cygler oraz Krzysztof Grochowski, pełniący rolę Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania, osobiście wręczali nagrody, podkreślając wagę wkładu włożonego w edukację. Po części oficjalnej, goście mieli okazję obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez młodzież z MDK „Ochota”, które dodały wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.

Podziękowania dla młodych i ich opiekunów

Podczas ceremonii wielokrotnie wyrażano uznanie dla ciężkiej pracy uczniów oraz ich nauczycieli. Otrzymane gratulacje były nie tylko wyrazem docenienia, ale także zachętą do dalszego rozwoju i realizacji kolejnych celów edukacyjnych i osobistych. Młodzieży życzono dalszych sukcesów oraz spełnienia ambitnych aspiracji.

Szkoły z dzielnicy na czołowych miejscach

Tegoroczne nagrody trafiły do przedstawicieli szeregu szkół, które zasłużyły na uwagę dzięki wybitnym uczniom:

  • Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 61 im. Juliana Przybosia
  • Szkoła Podstawowa nr 97 im. Polskich Noblistek
  • Szkoła Podstawowa nr 152 im. Marii Dąbrowskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 175 im. Heleny Marusarzówny
  • Szkoła Podstawowa nr 264 im. Gabrieli Mistral
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego
  • VII LO im. Juliusza Słowackiego
  • XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica
  • XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja
  • XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego
  • LXIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego
  • CLX Liceum Ogólnokształcące im gen dyw Stefana Roweckiego „Grota”
  • Zespół Szkół nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
  • Zespół Szkół nr 26
  • Zespół Szkół im. Inż. Stanisława Wysockiego
  • Technikum nr 7
  • Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 1

Organizowane przez burmistrza wydarzenia podkreślają znaczenie doceniania młodzieży za ich osiągnięcia. Tego typu inicjatywy nie tylko mobilizują uczniów do dalszej nauki, ale także wzmacniają ich motywację do rozwijania swoich talentów i umiejętności na kolejnych etapach edukacji.

Źródło: facebook.com/dzielnicaOchota