Koncert Falenickich Letnich Przeniesiony na 4 Lipca – Nie Przegap!

Koncert Falenickich Letnich Przeniesiony na 4 Lipca – Nie Przegap!

Zmiana terminu koncertu! Planowany koncert otwierający cykl Falenickich Koncertów Letnich odbędzie się 4 lipca, a nie jak wcześniej podano. Organizatorem wydarzenia jest Falenickie Towarzystwo Kulturalne, które zaprasza na występ profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Na scenie Kulturoteki przy ul. Walcowniczej 2 o godzinie 19:00 zagrają: rektor Tomasz Strahl na wiolonczeli, prorektor Rafał Grząka na akordeonie oraz prodziekan Wojciech Koprowski na skrzypcach. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne otworzy letni cykl koncertów.

Harmonogram kolejnych występów

Drugi koncert cyklu odbędzie się 12 lipca pod nazwą „Od Wiednia do Buenos Aires”. Wystąpią Anna Kalska (klarnet), Jakub Pożyczka (wiolonczela) oraz Adam Sychowski (fortepian). Kolejny, 26 lipca, skupi się na polskich utworach w aranżacji Rafała Kłoczki. Na scenie pojawią się Marzanna Rudnicka (sopran) i kwartet smyczkowy z muzykami Polskiej Opery Królewskiej. 16 sierpnia amerykański trębacz jazzowy, Gary Guthman, zaprezentuje swoją nową płytę „Tempus Fugit”. Wszystkie te koncerty odbędą się na plenerowej scenie falenickiej Kulturoteki.

Zakończenie sezonu koncertowego zaplanowano na 30 sierpnia, kiedy to wybitny polski organista Bartosz Jakubczak da koncert finałowy. Organizacja całego cyklu znajduje się pod artystycznym kierownictwem Agnieszki Kurowskiej-Janeckiej. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Wawer w ramach dotacji na „Falenickie Koncerty Letnie 2026”.

Źródło: facebook.com/UrzadWawer