Jak przebiega dezynsekcja pluskwy domowej?

Jak przebiega dezynsekcja pluskwy domowej?

Przygotuj się przed przybyciem specjalistów, by wiedzieć, czego się spodziewać i jak przygotować mieszkanie.

Pluskwa domowa to niewielki robak, który najczęściej gnieździ się w łóżkach, materacach, kanapach lub ich okolicach (w obrazach, podłodze, ścianie), by zapewnić sobie stały dostęp do człowieka. Pluskwa żywi się bowiem ludzką krwią, po którą najczęściej wychodzi pod osłoną nocy. Ukąszenia tego insekta przypominają te po komarze, lecz występują w równym rzędzie po około 3-4 szt. Trudno o spokojny sen mając świadomość, że w nocy chodzą po nas robaki i to jeszcze za życia! Aby szybko i skutecznie pozbyć się pluskiew, warto wezwać specjalistów, którzy będą umieli zidentyfikować skalę problemu, a także ocenią gdzie i z jaką siłą należy uderzyć.

Jak przebiega odpluskwianie mieszkania?

Przede wszystkim postaw na sprawdzone, bezpieczne metody. Absolutnie nie korzystaj z usług firm, stosujących gaz. Każą one opuścić mieszkanie na minimum 12h, lecz trująca substancja przedostaje się przez drzwi na klatkę schodową i do sąsiadów. Aktualnie najlepszą metodą jest zamgławianie ULV. Polega ona na rozpylaniu za pomocą generatora zimnej mgły środka chemicznego, który dociera nawet do najgłębszych zakamarków. Wydostające się z niego krople są 20-krotnie mniejsza niż w tradycyjnych rozpylaczach. Przeschniętego preparatu nie wolno zmywać ani wycierać.

Po 3-4h domownicy mogą już wrócić do mieszkania. Przy zachowaniu procedur zabieg jest bezpieczny nawet dla małych dzieci, zwierząt domowych, alergików, seniorów i kobiet w ciąży. Zamgławianie należy powtórzyć po 2 tygodniach.

Dodatkowym sposobem stosowanym jako uzupełnienie zamgławiania, jest odpluskwianie za pomocą gorącej pary wodnej. Dezynsektor wygrzewa parą wszystkie miejsca, w których mogły się znaleźć pluskwy, szwy materacy, szczeliny przypodłogowe, listwy, ramę łóżka. Podczas tego zabiegu giną nawet odporne na chemię jajka pluskiew.

Jak przygotować się do dezynsekcji mieszkania?

Posprzątaj i odkurz mieszkanie, odkurzacz pozostaw do dezynsekcji, a worek wynieś do śmietnika, opróżnij łóżko, a jego zawartość połóż obok, pochowaj wszystkie naczynia, żywność, artykuły higieniczne typu szczoteczki do zębów, maszynki do golenia.

Postępuj zgodnie z zaleceniami firmy, która ma przyjechać.

Artykuł powstał przy współpracy z Derato.pl.