Demaskacja gangu czerpiącego zyski z prostytucji: Trzy osoby zatrzymane

Demaskacja gangu czerpiącego zyski z prostytucji: Trzy osoby zatrzymane

Po serii dochodzeń, służby policyjne udało się rozbić grupę przestępczą, która na przestrzeni kilku lat prowadziła działalność związaną z eksploatacją prostytucji w stolicy Polski. Policjanci z rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP w Warszawie, zatrzymali trzy osoby podejrzane o udział w nielegalnej działalności. Zdaniem śledczych, miesięczne zarobki tej grupy wynosiły około 90 tysięcy złotych.

Większość dowodów wskazuje na to, że gang wykorzystywał kilkadziesiąt kobiet, które były werbowane głównie poprzez internet i świadczyły usługi w wielu mieszkania na terenie Warszawy. Członkowie grupy przestępczej nie tylko zapewniali miejsca pracy dla tych kobiet, ale także organizowali sesje zdjęciowe, umawiali spotkania z klientami, zapewniali transport oraz bezpieczeństwo podczas pracy. W zamian za te usługi, kobiety musiały oddać połowę swoich zarobków. Dochód grupy wynosił blisko 90 tysięcy złotych miesięcznie, a zdobytymi pieniędzmi finansowali inwestycje w nieruchomości na terenie województwa mazowieckiego.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli kwotę blisko 40 tysięcy złotych, kilkadziesiąt telefonów komórkowych oraz luksusowe zegarki, co stanowi dowody nielegalnej działalności gangu. Trzy osoby w wieku od 36 do 60 lat – dwie kobiety i mężczyzna – zostały przekazane do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Aby zabezpieczyć potencjalne kary finansowe, mienie należące do podejrzanych o wartości blisko miliona złotych zostało zabezpieczone przez służby policyjne.