Agresywny mężczyzna próbujący obrabować 13-latkę zatrzymany przez funkcjonariuszy policji

Agresywny mężczyzna próbujący obrabować 13-latkę zatrzymany przez funkcjonariuszy policji

Dzięki efektywnemu działaniu i precyzyjnym ustaleniom policjantów z Podkowy Leśnej oraz komendy w Grodzisku, 45-letni napastnik odpowiedzialny za agresywne zachowanie wobec 13-letniej dziewczynki, nie uniknął kary. Mężczyzna ten, próbował okraść małoletnią, blokując jej drogę i żądając pieniędzy. Na szczęście, dziewczynce udało się uciec od sprawcy. Policja szybko zareagowała na zgłoszenie, zatrzymując agresora i przekazując go do prokuratury w Grodzisku, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Informacje na temat ataku na dziecko na ulicy natychmiast dotarły do policji w Podkowie Leśnej, co zapoczątkowało intensywne śledztwo. Z relacji rodziców 13-latki wynikało, że sprawca na skuterze zatrzymał się przed dziewczynką idącą ulicą i zażądał od niej gotówki pod groźbą użycia siły. Dziewczyna, jednakże, zdołała uciec od napastnika, co zapobiegło kolejnym niebezpieczeństwom. Zebrane przez policję materiały dowodowe zostały natychmiast przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

Do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia konieczne było przesłuchanie 13-letniej ofiary, które odbyło się kilka dni później przed sądem. Po potwierdzeniu popełnienia przestępstwa przez sprawcę, prokurator wydał postanowienie o jego zatrzymaniu. Policjanci z Podkowy Leśnej, na podstawie wcześniejszych działań operacyjnych, szybko zidentyfikowali podejrzanego mężczyznę. Mężczyzna ten, 45-latek, został natychmiast aresztowany przez funkcjonariuszy patrolujących Grodzisko i przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Okazało się, że mężczyzna ten był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Policjanci ustalili również, że kilka dni wcześniej pojeżdżał skuterem będąc pod wpływem alkoholu, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie również za te dwa przestępstwa drogowe.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 45-latka na okres trzech miesięcy. Teraz za swoje działania, mężczyzna ten może spędzić w więzieniu nawet ponad 22 lata.