Pijany kierowca bez uprawnień z 2,5 promilami alkoholu w organizmie powoduje kolizję na drodze

Pomimo braku prawa jazdy i zawrotnego poziomu alkoholu w organizmie – ponad 2,5 promila, mężczyzna podjął decyzję o prowadzeniu samochodu. Nie ominęła go jednak kara za to nieodpowiedzialne zachowanie – wkrótce spowodował kolizję. Kierowca, będący w sile wieku – 48 lat, z dużą siłą uderzył w peugeota, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w tym incydencie, lecz pytanie brzmi – ile jeszcze takich sytuacji musi mieć miejsce, aby ludzie zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą pijana jazda?
Przerażające jest to, że każdego dnia dochodzi do wielu incydentów spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Niemniej jednak nadal są tacy, którzy lekceważą swoje bezpieczeństwo i życie innych, decydując się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Tym razem sprawcą był 48-latek prowadzący opel 23 marca 2025 roku na „starej siódemce”. Mężczyzna jechał Aleją Krakowską w kierunku Radomia i z dużą siłą uderzył w tył innego pojazdu, peugeota, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Uderzenie było na tyle silne, że doszło do uszkodzenia infrastruktury drogowej. Na szczęście nikt nie został ranny, ale mogło się to skończyć tragicznie.
Funkcjonariusze policji, którzy szybko przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili przyczynę kolizji. Nie było to zaskoczeniem, że był to alkohol. Test alkomatem wykazał obecność ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu 48-latka. Jak gdyby tego było mało, okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Co więcej, w samochodzie znajdowały się dwie inne osoby – również nietrzeźwe.
Pijanemu kierowcy postawiono już zarzuty karne. Będzie odpowiadać za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień. Aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania, prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
Pragniemy przypomnieć, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drodze! Tym razem nikomu nic się nie stało, ale jak wiele jeszcze takich sytuacji musi nastąpić, aby ludzie zrozumieli, jak wielką krzywdę mogą wyrządzić sobie i innym? Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego: nie bądźcie obojętni! Jeśli widzicie, że ktoś zamierza prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, natychmiast zareagujcie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby zapobiec tragedii.
Cały proces jest nadzorowany przez Prokuraturę Rejonową w Grójcu.